Valorant Sistem Gereksinimleri

Riot Games, Valorant Sistem Gereksinimlerini Açıkladı! Sevindirici haberimiz ise iyi bilgisayara sahip olmayan oyuncular da oyunu rahatça oynayabilecekler gibi duruyor.

0 1.422

Riot Games, Valorant Sistem Gereksinimlerini Açıkladı! Sevindirici haberimiz ise iyi bilgisayara sahip olmayan oyuncular da oyunu rahatça oynayabilecekler gibi duruyor. 2020 yaz aylarında çıkması beklenen oyun için ileride espor turnuvaları da düzenleneceği düşünülüyorken bu sistem gereksinimleri bir çok oyuncuyu sevindirmişe benziyor. Şimdi Valorant Sistem Gereksinimleri konumuza geçelim. Oyunla ilgili bir çok detay Riot Games tarafından resmi olarak yayınlandı.

Riot Games, League of Legends oyununun 10. yıl etkinliklerinde Project-A isimli bir FPS oyunu üstünde çalıştıklarının haberini vermişlerdi. Açıklama sırasında resmi adı belirlenmeyen oyun Project-A olarak bahsedilmişti. Artık oyunun resmi adı kesinleşti ve oyunun resmi adı Valorant olarak belirlendi. League of Legends evreninde geçecek olan bu oyun taktiksel fps öğeleri barındıracak ve silahların yanında karakterlerin yetenekleri de bulunacak.

Resmi Olarak Açıklanan Valorant Sistem Gereksinimleri

Oyunun resmi adı belli olmasıyla beraber oyun içerisinden videolar da yine Riot Games tarafından yayınlandı. Bununla beraber resmi olarak Valorant Sistem Gereksinimleri de açıklandı. Oyun hem düşük özelliklere sahip bilgisayarlarda hem de laptoplarda çalışacak gibi dursa da oyunun final aşamasına geçmediğini ve ileride değişebileceğini hatırlatmakta fayda var.

Valorant En Düşük Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/8/8.1/10 64bit
İşlemci: Intel i3-370M
Ekran Kartı: Intel HD 3000
En düşük olarak belirlenen bu sistem gereksinimlerinde oyunda ortalama 30fps civarı bir fps değeri alabileceksiniz.

Valorant Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/8/8.1/10 64bit
İşlemci: Intel i3-4150
Ekran Kartı: Geforce GT730
Önerilen bu sistem gereksinimleri oyunu akıcı oynamak için gereken ortalama değerdir. Bu sisteme yakın bilgisayarlarda 60fps ve civarı fps değerleri alabileceksiniz.

Valorant Yüksek Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/8/8.1/10 64bit
İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz
Ekran Kartı: Nvidia GTX 1050 Ti
Bu yüksek sistem gereksinimleri oyunu profesyonel olarak oynamada ve 144 üzeri fps almada gerken sistem gereksinimidir.

Not: Oyunun hala geliştirilme aşamasında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Sistem gereksinimleri ileride değişebilir fakat şu an için resmi olarak açıklanan sistem gereksinimleri bunlardır. Final sürüme ulaşılmadığı için oyun kaç gb olacak gibi sorular şu an için cevapsız kalmakta. Riot Games tarafından sistem gereksinimleri güncellendikçe burada da güncellenecektir.

Valorant İlk Oynanış Videosu

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız