Tumblr Profil Fotoğrafı Görme ve Büyütme (Tam Hali)

Gizli Tumblr profil fotoğrafı görme ve büyütme yolu olduğunu biliyor muydunuz? Bu makale sayesinde tumblr profil fotoğraflarının tam halini görebileceksiniz.

0 33.906

Tumblr, sosyal medya platformları arasında hala popüler olan bir yer. Peki gizli Tumblr profil fotoğrafı görme ve büyütme yolu olduğunu biliyor muydunuz? Bu makalede Tumblr profil fotoğraflarının tam halini görebileceksiniz. Dilerseniz ayrıntılara geçelim….

Tumblr kullanan kişiler profil fotoğraflarını gizleyebiliyorlar veya kendileri gizlemeseler bile temalarından kaynaklı olarak profil fotoğrafı gözükmeyebiliyor. Tumblr‘da dolaşırken gerek merak olsun, gerek fotoğrafı anlamak olsun profil fotoğrafları görmek ve büyütmek isteyebiliyoruz fakat hangi yolu denersek deneyelim tam halini görebilmek mümkün olmuyor. Tarayıcının resme bak seçeneği, sitedeki görselleri görüntülemek, profil fotoğrafın urlsinde değişiklikler uygulamak gibi bir çok yol diğer sosyal medya platformlarında işe yarıyor olsa da Tumblr platformunda durum böyle değil. Aslında hiçbir türlü yolu yok gibi gözükse de geliştiriciler için sunulmuş api dökümantasyonda biraz kurnazlıkla ortaya çıkartılabiliyor. Bu sayede Tumblr profil fotoğrafı görme ve büyütme işlemi oluyor. Fotoğrafın yüklenen hali karşımıza çıkıyor.

Aslında çok karmaşık değil. Çok basit bir şekilde Tumblr profil fotoğrafı görme ve büyütme mümkün. Ayarlardan gizlenmiş dahi olsa kişinin fotoğrafının tam haline ulaşabiliyorsunuz. Başta bu bir sistem açığı olarak düşünmekteydim fakat bu olay 2012 yılından beri aktif. Lafı artık çok da uzatmadan Tumblr profil fotoğrafı görme ve büyütme yoluna geçelim.

Tumblr Profil Fotoğrafı Görme ve Büyütme

http://api.tumblr.com/v2/blog/kullaniciadi.tumblr.com/avatar/512

Kırmızı renkle belirtilen kullaniciadi kısmını, profil fotoğrafını görmek isteyeceğiniz kişinin tumblr kullanıcı adıyla değiştirmeniz yeterlidir.

Tumblr kurucusu olan David Karp’ın blogu üstünden örnek vermek gerekirse…

David Karp Resmi Tumblr Profili:
http://david.tumblr.com
kullaniciadi kısmını david ile değiştirmemiz gerekiyor (çünkü tumblr urlsi david);
http://api.tumblr.com/v2/blog/david.tumblr.com/avatar/512

Sonuç olarak Tumblr profil fotoğrafını görmekteyiz, hem de tam çözünürlüklü haliyle. Hangi boyutta koymuşsa kişi, o boyutta görmekteyiz.

Tumblr Kurucusu David Karp - Profil Fotoğrafı Görme, Büyütme, Tam Hali
Tumblr Kurucusu David Karp – Profil Fotoğrafı Görme, Büyütme, Tam Hali

Uygulama geliştiricileri için yayınlanan api üzerinde bulunan bu durum 2012den beri aktif olarak kullanılıyor. Geliştiricilerin profil fotoğraf bilgilerini çekmesi için yayınlanan bu olay ile kişilerin tumblr profil fotoğrafının tam halini görebiliyoruz. Bu sayede gizli tumblr profil fotoğrafları ya da belli olmayan profil resimleri ortaya çıkabiliyor.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız