League of Legends Çevrimdışı Gözükme (Offline Mod)

LoL oynarken rahatsız edilmemek mi istiyorsunuz? League of Legends çevrimdışı gözükme yani offline mod yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

8 29.452

LoL oynarken rahatsız edilmemek mi istiyorsunuz? League of Legends çevrimdışı gözükme yani offline mod yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Böylelikle siz oyuna girdiğinizde hatta oyunu oynuyor olsanız dahi arkadaşlarınız sizi çevrimiçi veya oyunda değil, çevrimdışı görecek. Üstelik League of Legends çevrimdışı gözükme (offline mod) ban riski taşımamaktadır ve ekstra program gerektirmez. Gelin nasıl çevrimdışı gözükebileceğinizi detaylıca makalemde anlatayım…

Bildiğiniz üzere League of Legends çoğu zaman oyun içi etkinlikler düzenliyor ve etkinlikle ilgili kartı aldığınız zaman oyun oynadıkça ekstra sembol kazanıyorsunuz. Ben de ekstra sembol kasabilmek için TFT oyun modunu başlatıp AFK kalıyorum. Bu sırada arkadaş listemde ekli olan kişiler beni oyunda online gördükleri için mesaj atıyorlar veya oyuna çağırıyorlar. Geç cevap veriyorum hatta hatta bazen hiç cevap veremiyorum. Bu yüzden yanlış da anlaşılabiliyor. Çevrimdışı gözükme taktiği sayesinde clienti açsam hatta oyun oynasam dahi arkadaş listemdekiler beni göremediği için artık rahat rahat oynayabiliyordum.

League of Legends Çevrimdışı Gözükme - Offline Mod Örneği
League of Legends Çevrimdışı Gözükme – Offline Mod Örneği

League of Legends oyununda offline gözükebilmek için programların olduğunu daha önceden biliyordum ve duymuştum fakat hiç kullanmadım. İnternet üzerinde bu programlar mevcut. Hem 3. parti programlara kolay kolay güvenmediğim için hem de client modifikasyondan dolayı ban riski doğabilir diye yanaşmadım. League of Legends chat sunucusu ile oyun sunucusu ayrı olduğunu bildiğim için bunu engellemenin yollarını aradım ve sonuç olarak da başarılı oldum. Bu makalemde size programsız, ban risksiz basit bir kod ile League of Legends çevrimdışı gözükme ( offline mod ) yolunu anlatmadan önce riskli mi? Bir zararı var mı? Ban riski olur mu sorularını yanıtlıyayım.

Çevrimdışı Gözükmede Ban Riski Var Mı?

Makalede anlattığım League of Legends çevrimdışı gözükme yani offline modda herhangi bir ban riski veya tehlike durumu söz konusu değildir. Program indirip, program çalıştırarak yapılan offline modda ban riski olabilir. Bu yüzden 3. parti programlar kullanmak yerine bu taktiği kullanmanızı öneririm.
Meraklısına** işin mantığını detaylıca anlatmak gerekirse;
LoLde oyun ve chat sunucuları aynı IP üstünden değildir, ayrılmıştır. Burada yaptığımız işlem Windows Güvenlik Duvarı aracılığı ile chat sunucusunu engelliyoruz. Böylelikle kimse bizi online görmüyor fakat aynı şekilde biz de başkalarını online veya offline göremiyoruz. Yani oyunda sağ taraftaki arkadaş listesi kapanıyor, şampiyon seçimindeki lobi chati inaktif oluyor (Oyun içi chati etkilemiyor). Yukarıdaki görselde örneğini görebilirsiniz. Neyse, fazlasıyla konuştum ve bilgilendirme yaptım. Artık çevrimdışı gözükme yani offline mod seçeneğinin yöntemlerini anlatalım

League of Legends Çevrimdışı Gözükme (Offline Mod)

Yöntem1: Otomatik Kolay Mod (Dosya İndirmeli): (Ban Riski Yok)
Benim gibi üşengeç arkadaşlar, biliyorum siz de makalemi okuyorsunuz… Çok fazla uğraştırmamak ve kafa karışıklığına uğratmamak için sizlere virüssüz ve basit bir .bat dosyası hazırladım. Bu .bat uzantılı dosyayı çalıştırarak League of Legends‘ta çevrimdışı gözükebilir (offline mod), inaktif etme dosyasıyla da geri online gözükebilirsiniz. Eğer dosya indirmekten çekiniyorsanız altta bulunan yöntem2 manuel yol ile kendiniz de yapabilirsiniz. (Bu yöntemi diğer sitelerdeki gibi program kurma veya .exe dosyası çalıştırarak offline moda almalarla karıştırmayın, tehlikesiz ve ban risksiz yol budur)

League of Legends Çevrimdışı Gözükme (Offline Mod) İndir:

https://drive.google.com/uc?export=download&id=1TiG1R3nD9H4hq7pHNxnbmRrxRhlBLpy8

VirüsTotal Sonuçları:
https://www.virustotal.com/gui/file/34982442e63a55d0453bf5fdf64f777743a72f993bd9985ee62f4eb11fa109a5

Dosya SHA-256 Bilgileri:
34982442E63A55D0453BF5FDF64F777743A72F993BD9985EE62F4EB11FA109A5
Dosyanın SHA-1 Bilgileri:
B89E67E0EB4824F47E8037B38A75297FA75D2847

Tüm League of Legends (LoL) sunucuları destekler.
(TR, EUW, RU, EUNE, NA, BR, LAN, LAS, OCE, JP, KR ve PBE)

Çalıştırmak için:

 • Oyun kapalıyken hangi sunucuda offline gözükecekseniz o sunucunun .bat dosyasını yönetici olarak çalıştırın.
 • Oyuna giriş yaptığınızda sağ tarafta chat açılmayacak, bu sayede arkadaş listenizdekiler sizin açık olduğunuzu görmeyecek.
 • Tekrar online gözükmek isterseniz “inaktif etme.bat” dosyasını çalıştırmanız yeterlidir. (Eğer sohbet açılmazsa oyunu aç-kapat yapmak gerekebilir)

Dipnot:
Çevrimdışı gözüktüğünüzde (offline mod) rahatça oyun oynayabilirsiniz. Arkadaş listenizdeki kimse sizi online veya oyunda olarak görmez. Sağ tarafta arkadaş listesi gözükmediği için siz de başkalarının online-offline olduğunu göremezsiniz, başkalarına mesaj yazamaz veya yeni mesaj atamazsınız, klüp sohbetleri gözükmez, şampiyon seçimindeki chat gözükmez (oyun içi chati etkilemez, sadece şampiyon seçimi)

Dosya virüs, malware veya başka bir zararlı içerik barındırmamaktadır.
İndirmiş olduğunuz dosyanın virüstotal sonuçlarını inceleyebilir, indirme sonrası antivirüs ile taratabilir hatta .bat dosyalarına sağ tıklayıp düzenle yaparak not defteri ile açabilir ve offline yapma kodunu kendiniz de görüntüleyebilirsiniz.

Eğer dosya indirmesi yapmak istemezseniz altta bulunan Yöntem2: Manuel mod kullanabilirsiniz.

Yöntem2: Manuel ile Çevrimdışı gözükmek: (Ban Riski Yok)

Eğer benim gibi bilinmeyen kaynaktan kolay kolay dosya indirmeyen biriyseniz yukarıdaki indirmeli işlemi kendiniz el ile yapabilmeyi öğreteyim.

League of Legends Chat Sunucularının Server IP’leri 2021

BR: 172.65.212.1
EUNE: 172.65.223.136
EUW: 172.65.252.238
JP: 172.65.217.212
KR: 172.65.226.99
LAN: 172.65.250.49
LAS: 172.65.194.233
NA: 172.65.244.155
OCE: 172.65.208.61
PBE: 172.65.223.16
RU: 172.65.192.156
TR: 172.65.202.166

Başlat kısmına gelip cmd yazarak cmd penceresini açıyoruz veya Başlat -> Çalıştır -> cmd

League of Legends çevrimdışı gözükme kodu – offline mod;

netsh advfirewall firewall add rule name="lolchat" dir=out remoteip=SERVERIP protocol=TCP action=block

Bu kod, Windows güvenlik duvarınıza yeni bir kural ekler ve LoL chat sunucusunu engeller. Böylelikle çevrimdışı gözükürsünüz. Server IP yazan kısmına da yukarıda bulunan sunucuların IPlerini yazmanız yeterlidir. Örneklemek gerekirse

League of Legends Türkiye (TR) sunucusu çevrimdışı gözükmek – offline mod;

netsh advfirewall firewall add rule name="lolchat" dir=out remoteip=172.65.202.166 protocol=TCP action=block

League of Legends EU West (EUW) sunucusu çevrimdışı gözükmek – offline mod;

netsh advfirewall firewall add rule name="lolchat" dir=out remoteip=172.65.252.238 protocol=TCP action=block

Peki League of Legends çevrimdışı gözükme – offline mod nasıl iptal edilir?

netsh advfirewall firewall delete rule name="lolchat"

Tüm sunucular için bu tek kod yeterlidir, tekrar online hale gelirsiniz.

Eğer benim yukarıda verdiğim linkteki gibi tek dosya ile açıp tek dosya ile kapayarak kolaylık sağlamak isterseniz;

 • Yeni bir .txt yani metin belgesi oluşturun.
 • Kodu yapıştırın, SERVERIP yazan kısmına da oynadığınız sunucunun IPsini yapıştırın.
 • Farklı kaydet yapın, kaydederken “Kayıt Türü” yazan yeri “Metin Belgeleri *.txt*” olarak değil “Tüm Dosyalar *.*” olarak seçin.
 • İstediğiniz ismi koyun ve sonuna .bat ekleyin (Örneğin lolchat-offline.bat)
 • Unutmayın, birde bu işlemi geri almak için bir .bat dosyası daha oluşturmak gerekiyor.
 • Yine bir metin belgesi oluşturun (veya çıkmadıysanız o an ki metin belgesindeki kodları silerek de olur)
 • Bu sefer içeriğe yukarıdaki iptal etme kodunu yazın.
 • Farklı kaydet yapın, kaydederken “Kayıt Türü” yazan yeri “Metin Belgeleri *.txt*” olarak değil “Tüm Dosyalar *.*” olarak seçin.
 • İstediğiniz ismi koyun ve sonuna .bat ekleyin (Örneğin lolchat-offline-rollback.bat)

Tüm adımların ardından lolchat-offline.bat dosyası çevrimdışı – offline mod yapar.
lolchat-offline-rollback.bat dosyası da bu işlemi geri alarak sizi online göstertir.

Gelelim Kafa Karıştırıcı Noktaya ve Detaya, Ya Çalışmazsa?

League of Legends sohbet (chat) sunucuları CloudFlare alt yapısını kullanır yani hangi sunucu size daha yakınsa direkt olarak o sunucuya bağlanmanızı sağlar ve böylelikle gecikme yaşamadan hızlı bir şekilde mesaj alış verişi gerçekleşir.

Eğer yukarıdaki yöntem işe yaramazsa ya bu makalenin üstünden birkaç sene geçmiş, sunucular yenilenmiş ve yeni IPler belirlenmiştir ya da coğrafi konum farklılığından kaynaklı farklı bir CloudFlare sunucusuna aktarılmışsınızdır.


Vermiş olduğum bu IPler daha çok genel bir coğrafi konum ağırlıklıdır. Avrupa, Asya gibi bölgesel konumlandırmalar mevcut (Tam detayını bilmemekteyim) Eğer bu CloudFlare tarafından belirlenmiş olan konumdan çıkarsanız bu IPleri engellemek işe yaramayabilir. Bu yüzden size League of Legends sohbet sunucusu IP bulma yöntemi de anlatacağım. Bu hem ilerdeki zamanlarda sunucular değişirse yeni IPleri bulmanızı sağlayacak hem de VPN veya farklı coğrafyada yaşıyorsanız sizin aktarıldığınız sunucuyu bulacak

League of Legends Chat Sunucularının Subdomainleri 2021

BR: br.chat.si.riotgames.com
EUNE: eun1.chat.si.riotgames.com
EUW: euw1.chat.si.riotgames.com
JP: jp1.chat.si.riotgames.com
KR: kr1.chat.si.riotgames.com
LAN: la1.chat.si.riotgames.com
LAS: la2.chat.si.riotgames.com
NA: na2.chat.si.riotgames.com
OCE: oc1.chat.si.riotgames.com
PBE: pbe1.chat.si.riotgames.com
RU: ru1.chat.si.riotgames.com
TR: tr1.chat.si.riotgames.com

Çalışma mantığı;
IPler değişebilir fakat büyük sistemsel değişikliğe gidilmedikçe belirlenmiş olan bu subdomainler değişmez. League of Legends sizi subdomaine aktarır, coğrafi konuma göre en yakın sunucu belirlenir ve oraya bağlar. Bunu belirtmemin nedeni 2018daki chat sunucu IPleri ile şimdikilerin aynı olmaması. Bu yüzden ya IPler yenilendi ya da konumlarda daha keskin değişikliklere gidildi.

League of Legends Chat Sunucularının IPlerini Bulabilmek;

Mesela League of Legends Türkiye chat sunucunun IPsini bulmaya çalışacaksınız, Başlat kısmına gelip cmd yazarak cmd penceresini açıyoruz veya Başlat -> Çalıştır -> cmd. Ardından vermiş olduğum bu subdomaine ping yolluyoruz ve bu ping yollama ile bize IPyi vermiş oluyor.

Örnek 1;

ping tr1.chat.si.riotgames.com

Örnek 2;

ping euw1.chat.si.riotgames.com

Çıkan IP chat sunucusuna ait olacaktır.

League of Legends Sohbet Sunucuları IP Bulma
League of Legends Sohbet Sunucuları IP Bulma

Sonra Yöntem 2 ile bu IPleri yazarak Offline moda alabileceksiniz.

Bu yöntemin çalışabilmesi için Windows güvenlik duvarınızın aktif olması gerekmektedir. Eğer kapalıysa açmanız gerekmektedir veya farklı bir güvenlik duvarı kullanmaktaysanız kullanmış olduğunuz güvenlik duvarının yasaklılar bölümüne sunucu IPsini eklemeniz yeterlidir, geri açmak istediğinizde de yasağı kaldırırsınız.

 1. z diyor ki;

  kral allah razı olsun sen adamsın

 2. FaceButPokerr diyor ki;

  çok işime yaradı sağ olun

 3. Fatih diyor ki;

  Offline modu inaktif edemiyorum böyle kaldı oyunum. Kapatıp açtım vs birçok yolu denedim.

 4. axmet diyor ki;

  cidden şu olay belkdie 2 senedir aradığım bir şeydi sizde buldum teşekkür ederim

 5. veremem diyor ki;

  teşekkürler

 6. semih diyor ki;

  elinize sağlık ilker bey 🙂

 7. yasin diyor ki;

  güzel bir lol rehberi

 8. Sergen diyor ki;

  Yararlı

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız