Orjinal Windows 10 İndirme (Home / Pro) ISO 2021

Yasal olarak Microsoft sitesinden orjinal Windows 10 indirme işlemi (.iso). 32bit 64bit Home ve Pro sürüm Windows 10 nereden İndirilir? Detaylı anlatım ve video

0 7.492

Microsoft’un resmi web sitesi üzerinden Orjinal Windows 10 İndirme işleminin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Hem Windows 10 Home, Hem de Windows 10 Pro sürümünü yasal yollar ile Microsoft sitesinden .ISO olarak indirilebilir. Üstelik herhangi bir key veya lisans da gerekmiyor. İndirmiş olduğunuz .ISO dosyasını da bir CD, DVD veya USB belleğe yazdırabilirsiniz. Dilerseniz Orjinal Windows 10 İndirme için yapılması gerekenlere geçelim.

Günümüzde artık bir çok yeni bilgisayar içinde işletim sistemi bulunmayan yani Free-Dos olarak satışa sunulmakta ve uygun fiyatlı olmasından dolayı çok da rağbet görmekte. Bilgisayarı satın alan kişiler içine Windows yükleyebiliyor veya halihazırda Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayara temiz format atılması gerekebiliyor ya da Windows 7, 8.1 gibi eski sürüm kullanıcıları Windows 10 sürümüne geçmek isteyebiliyorlar. İşte bu gibi durumlarda elinizde boot edilebilir bir Windows 10 diski veya usb gerekiyor. Elinizde orjinal bir disk hatta hatta key bulunmasa dahi Microsoft resmi web sitesi üzerinden orjinal windows 10 indirme mümkün. İndirdiğiniz dosyayı da DVD veya USB yazdırarak bilgisayarınızda kurabilirsiniz. Üstelik bu işlem yasal.

Orjinal Windows 10 Nereden İndirilir?

Microsoft Windows 10 Logo
Microsoft Windows 10 Logo

Microsoft websitesi üzerinden yasal olarak indirilebilir. Eğer bulamadıysanız ve Orjinal Windows 10 nereden indirilir? diye soruyorsanız hemen link verelim. Orjinal Windows 10 indirme burada verilen bağlantı üzerinden ISO kalıbını indirebilir ve ardından DVD veya USB yazdırabilirsiniz. Bu indireceğiniz ISO dosyasının içinde 32 bit ve 64bit olarak hem Home hem de Pro sürüm bulunmakta.

Pekiyi neden bu kadar önemli?

Başka siteler üzerinden Windows 10 indirmenizi asla önermemekteyim. Sadece Windows 10 için değil, tüm işletim sistemlerini resmi siteler dışında kesinlikle indirmeyin. İçeriği değiştirilebilir, zararlı yazılımlar veya virüsler barındırabilir. Bunun için orjinal windows 10 nereden indirilir? sorusu aslında çok önem taşıyor. Çünkü farklı kaynaklardan indirmek risk barındırabilir. Şahsen ben md5 hashler uyumlu olsa bile farklı kaynaklardan indirmem. İşletim sistemi ile birlikte kurulan bir zararlı yazılım ileride istenmeyecek sonuçlar doğurabilir.

Geçelim Windows 10 indirme aşamasına…

  • Orjinal Windows 10 indirme bağlantısından Microsoft websitesine girin.
  • “Aracı Şimdi İndir” butonuna tıklayak Media Creation Tool ‘u indirin.
  • İndirdiğiniz Media Creation Tool’u açın.
  • “Birkaç Şeyi Hazırlıyoruz” yazısı sizi karşılayacak, biraz bekleyin.
  • Beklemenin ardından lisans koşulları gelecek. Bu ekranda “Kabul Et” basın.
  • “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası (USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası) oluştur” seçin.
  • Dil, mimari ve sürüm seçin aşamasında 32bit veya 64bit seçebilirsiniz (veya her ikisi de)
  • Size USB flash sürücüsü mü yoksa ISO mu diye soracak, ISO dosyasını seçin
  • Daha sonra size Windows.iso dosyasını kaydetmek istediğiniz yeri soracak, masaüstü belgelerim veya farklı bir yere kaydedebilirsiniz.

*Windows kurulumunu USB bellek üstünden yapacak olsanız dahi USB Flash Sürücüsünü seçmeyin. ISO olarak kaydedin ve Rufus programı ile USB yazdırın.

**Eğer raminiz 4GB altı ise 32 bit, 4GB üstü ise 64 bit Windows kurmalısınız.
32bit mi 64 bit hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz şu makalemi okuyabilirsiniz (makaleyi daha hazırlamadım)

Bunun Hakkında Video Yakında Hazırlanacak!

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Rufus programı ile UEFIli ve boot edilebilir şekilde USB yazdırmak için aşağıdaki makaleyi okuyabilirsiniz.

Windows 10 ISO dosyasını USB yazma
(Makale daha hazırlanmadı)

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız