Lillia Gizli Görevi Ortaya Çıktı! “Lillia’nın Şiiri”

Riot Games, League of Legendsta ormanda Lillia’yı bulmamızı istemesinin üzerinden çok geçmeden Lillia gizli görevi ortaya çıktı! İşte “Lillia’nın Şiiri” görevi.

11 4.515

League of Legends 10.14 yaması ile “Lillia’nın Şiiri” adında eşya ve onu kazanmak için de gizli bir görev eklendi. Nihayet o merak edilen Lillia gizli görevi ortaya çıktı! Bu gizli görev sayesinde Lillia adlı şampiyona bedavaya sahip olabileceksiniz. Dilerseniz Lillia gizli görevine geçelim…

Lillia, League of Legendsta yeni çıkan 149. şampiyon. Şu an PBE sunucusunda oynanabilmekte olan Lillia 10.15 yamasında League of Legends vadisine inecek.

Sett adlı şampiyon oyuna eklenmeden önce yine ufak bir gizli görev eklenmiş ve o gizli görev sonucunda “Setti’n Çağrı Kartı” ismindeki eşya ile Sett şampiyonuna ücretsiz sahip olundu. 10 adet ilk kanı almakla kazanılan bu kartı almak için bir çok oyuncu zorlanmıştı. Şimdi ki görev daha uğraştırıcı olsa da herkesin daha kolay yapabileceği kesin. Support mainler bile Lillia’nın Şiiri kristalini alabilecek…

Lillia’nın Şiiri (Lillia’s Haiku)

Lillia'nın Şiiri (Lillia's Haiku)
Lillia’nın Şiiri (Lillia’s Haiku)

Oyuna yeni eklenen Lillia’nın Şiiri (Lillia’s Haiku) eşyası size Lillia adlı şampiyonu ücretsiz olarak açmanıza olanak sağlayacak. “Ormanda Lillia’yı buldun. 22 Temmuz 2020 12:00’da açılabilir” açıklaması bulunan bu kristal ile 7800 Mavi Öz harcamadan direkt olarak şampiyona sahip olabileceksiniz.

Lillia’nın Şiiri Nasıl Kazanılır?

Yazımızın başında support mainlerin bile Lillia’nın Şiiri eşyasını kazanabileceğini söylemiştik. Peki Lillia’nın Şiiri nasıl kazanılır? hemen açıklayalım… Riot Games bu sefer görevin yapılışını kolay tutmuş olsa da biraz fazla vakit ayırmamızı istiyor. Çünkü bu gizli görev sanıldığı kadar da kolay değil…

Lillia’nın Şiiri kristaline sahip olabilmek için jungle oynarken 350 katkı skoruna sahip olmanız gerekiyor. Yani jungle rolünde oynarken kill ve asistlerinizin toplamı 350 olmalı. Görev zor gözüküyor olsa da botlara karşı oynayarak bu görevi yapabilmek onu Sett’in Çağrı Kart’ından daha kolay elde edilebilir hale getiriyor. Pekala, en kolay şekilde Lilla’nın Şiiri nasıl kazanılır? Kesin yapmanız gerekenler nedir detaylıca anlatalım. Support main olsanız bile sadece 4-5 maç içerisinde sizin Lillia’nın Şiiri kristaline sahip olabilirsiniz…

En Hızlı Lillia’nın Şiiri Kazanma Taktiği

Sadece 4-5 maçta Lillia’nın Şiiri kristalini kazanabilirsiniz! Bu gizli görevi 10.15 yamasına kadar yapabileceksiniz yani önünüzde 2 hafta bulunuyor fakat bazı kişiler sayıların çokluğundan veya başka roller mainlemesinden dolayı yapmayı esgeçebiliyor. İşte en hızlı Lillia’nın Şirri kazanma taktiği! Bu taktik ile sadece 1 günde, 4-5 maç içerisinde gizli görevi tamamlamış olacaksınız. Üstelik support main olsanız bile!

 1. Botlara karşı oyuna girin (Yapay Zekaya Karşı Oyun – Giriş)
 2. Evelynn şampiyonunu seçin ve Çarp / Teleport büyülerini kullanın
 3. Hakimiyet + İsabet rünleri ile girin.
  Kara Hasat / Ani Darbe / Gözyuvarı Koleksiyonu / Mükemmel Avcı – Pratik Zeka / Son Darbe – +9 Değişken Kuvvet / +9 Değişken Kuvvet / Zırh
 4. Avcı Palası ve Doldurulabilir İksirle oyuna başlayın.
 5. Mavi > Gromp > Kurtlar > Kuşlar > Kırmızı > Kayacıllar > 1 Yampiri > Karşı takımın Mavi veya Kırmızısını ve Grompunu veya Kuşlarını kesin (royasyona göre)
 6. Base atın ve Mejai’nin Ruhyiyeni eşyasını alın.
 7. Topa veya bota teleport atın ve 2 şampiyonu kesin. Ardından diğer lanelerdeki şampiyonları sırasıyla kesin.
 8. 3600+ altın olana kadar sadece şampiyon kesin.
 9. 3600 altın ve üzeri olduğunda rabadon alın (Daha üst paranız varsa ap çıkmaya devam edin)
 10. Ve son adım, karşı baseye yürüyün ve şampiyonları baseden çıktıkça kesin.

Giriş seviye botlarında hiç efor sarfetmeden çok kill ve asistiniz olacak. Bu sayede çok hızlı şekilde 350 katletmeye ulaşabileceksiniz. Evelynn pasifi ile can dolduracak ve düşük can sıkıntısı yaşamayacaksınız, bunun yanında “Pratik Zeka” rünü ile mananız da bitmeyecek ve her şampiyon kesişte yenilenecek. Kara Hasat + Mejai + Rabadon ile E + Q ile tek atabileceksiniz. Bu sayede her oyun en az 50 kille sahip olabileceksiniz. Neden en az 50 diyorum? Çünkü maçı 10.-15. dakikada bitirenler diğer oyuncular da olabilir. Ne kadar uzun oyun o kadar bol kill ve asist demek… Belirli bir dakika sonra karşı baseye gidip rakip botları kesmeye başlayabilirsiniz.

Peki ya diğer okurlar? Elbet ki bu yazım oyuncular tarafından yayılacak ve paylaşılacak ve haliyle herkes en hızlı Lillia’nın Şiiri kazanma taktiği öğrenmiş olacak.

Eğer Evelynn picklendiyse ve aynı şeyleri yapacak gibi duruyorsa bu taktiği Olaf ile de yapabilirsiniz. Eğer her ikisi de picklendiyse veya tartışma çıkıp herkeste Evelynn, Olaf veya diğer pickler varsa siz de ignite ve teleport girerek farklı şampiyonlar ile yapmayı deneyebilirsiniz. Örneğin Kayn, Kha’Zix vb.

Unutmayın, buradaki kilit nokta çarpınızın olması. Kill ve asist fark etmemekte. O yüzden aynı taktiği farklı şampiyonlar ile de yapabilirsiniz çünkü sanıyorumki giriş seviyesi botlarda bol bol jungle kavgaları görebiliriz… Eğer çarpınız yoksa ve koridordan çok farm yaptıysanız kill veya asistiniz sayılmaz.. Farmınızın %70 oranında Jungle kamplarından gelmesi gerekiyor. Kısacası koridordan farm yapmak yok, sadece jungle kamplarından…

En hızlı Lillia’nın Şiiri kazanma taktiğini de öğrettiğime göre yazıyı burada bitirebilirim, Sizin geliştirdiğiniz taktikler var mı veya neleri önerirsiniz? Faydasını gördünüz mü? Lillia’nın Şiiri kristalini aldınız mı? Yorumlar bölümünde belirtebilir deneyimlerinizi, düşüncelerinizi veya önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

 1. Kerem Ceylan diyor ki;

  Ne olur hemen cevaplayın ertesi sabahta çabiliyormuyuz ben gece giremem

  1. İlker İleri diyor ki;

   Maalesef. 10.15 yaması gelmesiyle beraber bu görev de son bulmuş olması gerekiyor.

 2. Erdem diyor ki;

  bro jungle garen oynadım geçtim 350yi hala gelmedi neden acaba bilgin varmı

  1. İlker İleri diyor ki;

   Keşke Jungleda oynanabilen, jungle sekmesinde çıkan şampiyonları tercih etseydiniz. Alakası var mı bilmiyorum ama söylenti olarak dolaşıyordu bununla da alakalı olabilir.
   Sayılmama sebeplerini sıralayacak olursam

   Oyunda jungleı az dönmeniz (Jungle kamplarını az temizlemek)
   Oyunda fazla farm kesmeniz (koridor minyonlarını)
   Çarp almamanız

   durumlarında yaptığınız kill ve asistler sayılmıyor. Hatta benim bir oyunum sadece oyun başında bir kere jungle döndüğüm için sayılmamıştı ve ekstra bir oyun daha oynama kdurumunda kalmıştım

   1. Erdem diyor ki;

    aynen oyle yaptım ilk basta döndüm bidahada yapmam ya 1 hero için 50 kill alınmıyor her maç

    1. İlker İleri diyor ki;

     Konuda da yazdığım gibi sadece kill almanız gerekmiyor. 350 skor gerekiyor yani kill + asist sayılmakta. Örnek veriyorum siz bir maçta 25 kill + 25 asist yaptıysanız 50 skor yapmış oluyorsunuz ve geriye 300 kalmış oluyor.

     Kill + asist toplamı sayılmaktadır.

 3. mralpreinn diyor ki;

  cidden 30 level altı carlarda olmuyormu ana cara cıkardım ama yan cara yaklasik 3 saattir cikaramadim toplam 350 kill olunca tekrar yazarim olmazsa hic ugrasmayin ben sizin yerinize deniyom (youtube mralpreinn)

  1. İlker İleri diyor ki;

   30 level altında bu görevin olmaması gibi sınırlandırma var mı emin değilim. Bununla ilgili net bir bilgi veya açıklama yok. Jungle kamplarınızı bol bol temizlemenizi ve lanelerden farm almayarak skor almanızı tavsiye ederim.

   Görevi yaparken jungle dönmeyen veya jungle kamplarını oyun başında temizleyip başka kesmeyenlere denk geldim. Böyle bir durumda yaptığınız skorlar sayılmıyor (Hatta benim bir oyun bu yüzden sayılmadı)

   Lanelerden farm almamalı ve jungle kamplarını kesmeye de önem vermenizi öneririm. Yani ara sıra dönün jungleı mutlaka yoksa Lillia’nın şiirini vermeyebilir.

 4. hüsamettin diyor ki;

  kendi hesabıma aldım ama arkdaşlarım 30 levelin altında onlarda çok denedim vermiyor oyun sebebi ne olabilir

  1. İlker İleri diyor ki;

   30 level altına sınırlama var mı emin değilim yani bununla ilgili kesin bir bilgi yok. Jungle kamplarını kesmenizi ve lanelerden farm almamaya dikkat ederek yapmanızı tavsiye ederim.

   Bazı kişilere denk geldim jungle dönmeyip veya oyun başında bir kere dönüp sonrasında dönmeyip kill/asist peşinde koşturanlara denk gelmiştim. Oyunda jungle kamp temizleme oranınız da biraz yüksek olmalı yoksa kill ve asist sayılmıyor.

 5. sanane diyor ki;

  mantıklı

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız